Spotkanie z podróżnikiem

Od wielu lat podróżnik Bolesław Grabowski spotyka się z uczniami Zespołu Szkół w Perzowie, by podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniem. Jest ono naprawdę ogromne, gdyż pasjonat wypraw odwiedził już 54 kraje.

Klasy I-III poznały historię wielkiego podróżnika- Tadeusza Nowaka, który w latach 1931-1936 przemierzył rowerem 40 000 km po to, aby poznać egzotyczną przyrodę i spotkać się z mieszkańcami Afryki. Jego fotografie i reportaże z podróży stały się podstawą do napisania przez Ł. Wierzbickiego książki dla dzieci pt. „Afryka Kazika”. Uczniowie wysłuchali fragmentów lektury w wykonaniu brata T. Rucińskiego.

Klasy IV-VIII poznały historię i tradycje Japonii- przede wszystkim zupełnie inny system edukacji obowiązujący w tym kraju. Prelekcja była wzbogacona prezentacją, pamiątkami oraz rekwizytami, dzięki którym można było poczuć klimat i kulturę opisywanych miejsc.

Każde ze spotkań z panem Grabowskim jest cudowną lekcją nie tylko geografii, ale również poznaniem innych światopoglądów, tradycji i zwyczajów panujących w różnych krajach.