mLegitymacja

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. To ważne! Ten mDokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

CO TRZEBA ZROBIĆ:

1.Należy przysłać zdjęcie jako załącznik w formacie .jpg (max 5MB) podpisane imieniem nazwiskiem i klasą (w nazwie pliku) na adres sekretariat@sp.perzow.szkolnastrona.pl lub podpisane zdjęcie złożyć razem z wnioskiem w sekretariacie szkoły (nie dotyczy uczniów klas I, II, III).

2.W sekretariacie złożyć wypełniony wniosek o wydanie mLegitymacji podpisany przez rodziców. Pobierz wniosek

3.Następnie uczeń odbiera z sekretariatu kod do uruchomienia legitymacji.

4.Aplikacja którą należy pobrać dla systemu Android to mObywatel. Aplikacja do IOS to mTożsamość.

5.Należy aktywować Legitymację wg instrukcji dla ucznia.