Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 4.03.2024r. w naszej szkole odbyła się patriotyczna akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Prezentacja i montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Niezłomni – Wyklęci, bo żyli prawem wilka, a domem ich był las …” została przygotowana przez uczniów klasy 7 pod kierunkiem nauczycielki historii - pani Beaty Czaczkowskiej i chór szkolny pod opieką nauczyciela muzyki - pana Grzegorza Góreckiego.

Pani Dyrektor serdecznie powitała nauczycieli i uczniów, podkreślając jednocześnie ogromne znaczenie tego święta w kształtowaniu postaw patriotycznych i pamięci o polskich bohaterach.

Po odśpiewaniu polskiego hymnu narodowego uczniowie przedstawili prezentację i rys historyczny tamtych tragicznych dni. Całość uświetniło wykonanie następujących pieśni patriotycznych: „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Ballada o Rotmistrzu Pileckim” oraz  „Biały krzyż”.

Akademia wzbudziła wzruszenie, nostalgię oraz podziw i szacunek dla ludzi, którzy uparcie walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny, którzy oddali Polsce to, co mieli najcenniejsze – życie.

Pamiętajmy o nich!