Projekt edukacyjny “Ekomisja w podstawówkach”

Uczniowie klasy 3 przystąpili do realizacji wyjątkowego projektu  “Ekomisja w podstawówkach”. Jest to ogólnopolski projekt, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, w tym edukacja o tym, jak nie marnować żywności i innych zasobów oraz prowadzić ekologiczny i zdrowy styl życia.

W klasie 3 odbyły się ciekawe lekcje, podczas których uczniowie poznali zasady prawidłowego przechowywania żywności i konsekwencje jedzenia spleśniałych produktów. Omówiliśmy także kwestie co robić, aby nasze jedzenie było bezpieczne. Trzecioklasiści pogłębili wiedzę na temat, co każdy z nas może zrobić, aby ograniczyć marnowanie zasobów, w tym żywności. Jak zadbać jednocześnie o zdrowie nasze i naszej planety. Na zajęciach uczniowie podjęli próbę założenia hodowli fasoli, którą obserwowali przez kolejne dni.

W efekcie naszych działań powstały także plakaty edukacyjne.