Spotkanie z policjantem

13 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z mł. asp. Filipem Ślękiem - policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci oraz obowiązek przestrzegania zasad przyjętych w szkole i poza nią.

Prowadzący spotkanie wyjaśnił m.in., jakie konsekwencje grożą za wykorzystywanie czyjegoś wizerunku w internecie. Uświadomił również uczniom, że kompromitujące zdjęcia, filmy oraz komentarze zostają w sieci i mogą trafić do nieodpowiednich osób. Wtedy niemożliwe jest zapanowanie nad udostępnianymi plikami i dokumentami.

Uczniowie dowiedzieli się także, jak postąpić, będąc świadkiem takiej formy przemocy i jakie konsekwencje czekają osoby, które dopuszczą się złych zachowań w sieci.