Etap Gminny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej

Tegoroczny konkurs odbył się dnia 17.03.2023 r. w Zespole Szkół w Trębaczowie. W eliminacjach szkolnych brały udział dwie szkoły - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Perzowie i Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Trębaczowie.

Konkurs został rozegrany w dwóch grupach wiekowych - I-IV i V-VIII. Po wcześniejszym rozstrzygnięciu etapu szkolnego w Zespole Szkół w Perzowie naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Amelia Troska (kl. IV), Martyna Gania (kl. IV), Hanna Osdoba (kl. IV), Tomasz Zając (kl. IV), Marzena Długowska (kl. IV), Franciszek Moś (kl. V), Adrianna Skiba (kl. VIII), Zofia Moś (kl. VIII), Kaja Szymanek (kl. VIII), Amelia Głąbiak (kl. VIII).

W pierwszym etapie konkursu uczniowie napisali test wiedzy pożarniczej, który składał się z 40 pytań. Przeznaczony czas to 40 min. Po sprawdzeniu testów trzy osoby z największą liczbą punktów awansowały do drugiego etapu konkursu, którym był egzamin ustny. W drugim etapie uczniowie losowali po 5 pytań, na które musieli odpowiedzieć, zdobywając jednocześnie punkty. Choć pytania nie należały do najłatwiejszych, nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie.

W generalnej klasyfikacji  zwyciężyły następujące osoby:

w grupie I (kl. I-IV)

I miejsce - Amelia Troska (Zespół Szkół w Perzowie)

II miejsce - Martyna Gania (Zespół Szkół w Perzowie)

III miejsce - Hanna Osdoba (Zespół Szkół w Perzowie)

w grupie II (kl. V-VIII)

I miejsce - Adrianna Skiba (Zespół Szkół w Perzowie)

II miejsce - Lena Zając (Zespół Szkół w Trębaczowie)

III miejsce - Kaja Szymanek (Zespół Szkół w Perzowie)

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów podczas etapu powiatowego, który odbędzie się w kwietniu w Kępnie.