Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Piłce Siatkowej

W dniach 11.03.2022 r. i 25.03.2022 r. na sali gimnastycznej w Perzowie odbywały się Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Piłce Siatkowej w ramach Młodzieżowych Igrzysk Szkolnych. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze drużyny ze wszystkich gmin powiatu kępińskiego.

Dnia 11.03.2022 r. o miano najlepszej drużyny w powiecie kępińskim rywalizowały dziewczyny z rocznika 2007-2008. W finale spotkały się najlepsze drużyny z dwóch turniejów półfinałowych. Zwycięzca turnieju finałowego uzyskał awans do zawodów rangi ćwierćfinału województwa wielkopolskiego.

Wyniki turnieju finałowego dziewcząt:

1 miejsce- SP Perzów

2 miejsce- SP Krążkowy

3 miejsce- SP Bralin

4 miejsce- SP nr 3 Kępno

Najlepszą zawodniczką turnieju została uczennica naszej szkoły - Zofia Brząkała.

Dnia 25.03.2022 r. do rywalizacji w turnieju finałowym przystąpili chłopcy z roczników 2007-2008.

Awans do turnieju finałowego uzyskały dwie drużyny z turniejów półfinałowych, które odbyły się w dniu 10.03.2022 r. w Krążkowach oraz w Perzowie.

Wyniki turnieju finałowego chłopców:

1 miejsce- SP nr 1 Kępno

2 miejsce- SP Perzów

3 miejsce- SP Krążkowy

4 miejsce- SP Rychtal

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju powędrował do Franciszka Szefnera z SP nr 1 Kępno.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w turniejach ¼ mistrzostw Wielkopolski.