Dnia 25 września obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy

„Europejski Dzień Języków Obcych”.

Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się    języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.

Inne cele to zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności  lingwistycznych przed społecznością szkolną, propagowanie zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
Uczniowie przygotowali program rozrywkowy na sali gimnastycznej. Aby zmotywować uczniów, a przede wszystkim zachęcić ich do nauki języków obcych oraz podkreślić jak  ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie, uczniowie odegrali pełne humoru scenki.

Po uroczystym powitaniu uczniowie obejrzeli dwie scenki odbywające się na plaży oraz w gabinecie szefa - nawiązujące do różnych sytuacji życiowych, w których znajomość języków obcych może okazać się bardzo przydatna.

W części konkursowej uczniowie klas IV – VI wykazali się swoją wiedza na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

Dla uczniów klas I – III przeprowadzony został również krótki quiz z języka angielskiego. Dodatkowym zadaniem uczniów było przebranie się za znane postacie pochodzące z Anglii i Niemiec.

Na zakończenie apelu uczniowie klasy VI pokazali prezentację multimedialną w formie przewodnika po Anglii i Niemczech.