Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko? (6 – letnie)

Aby utrwalić informacje o wiosennych zmianach w przyrodzie, warto udać się z dzieckiem na spacer. Możecie Państwo  obejrzeć z dzieckiem albumy o ptakach powracających na wiosnę, aby utrwalić ich nazwy, obejrzeć film o budzącej się przyrodzie.

Dziecko powinno próbować odczytywać samodzielnie nazwy ptaków, drzew i kwiatów. Podczas spaceru możecie utrwalać przeliczanie i dodawanie różnych obiektów.

Aby ćwiczyć dodawanie w zakresie do 10 i więcej, warto przeliczać przedmioty codziennego użytku.

Utrwalać proszę określanie kierunków w orientacji przestrzennej, prawej i lewej strony.

Ćwiczyć analizę i syntezę wyrazów czyli dzielenie wyrazów na głoski, sylaby.

Dzieci powinny próbować czytać proste teksty z poznanych liter - codziennie.

Po powrocie ze spaceru mogą Państwo zrobić z dzieckiem zielnik lub przygotować album ze zdjęciami, który dziecko może zaprezentować w przedszkolu. Większość dzieci zna już wiele liter – można spróbować podpisać zebrane okazy.