KONKURS LITERACKI

IM. MARII KONOPNICKIEJ organizowanego pod honorowym patronatem

Prezydenta Miasta Kalisza, Pana Krystiana Kinastowskiego

Cele:

• inspirowanie uczniów do intelektualnej pracy twórczej
  • odkrywanie i wspieranie talentów artystycznych
  • doskonalenie umiejętności pisania różnych form literackich
  • przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze
  • propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

Organizatorzy:

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu, koordynatorzy: Ewa Fiechowska, Agnieszka Naskręcka

Warunki uczestnictwa:

• nadesłanie własnego utworu o dowolnej tematyce, dotąd niepublikowanego i nienagradzanego
  • do konkursu będą przyjmowane prace napisane na papierze o formacie A-4, opatrzone własnym godłem i złożone w 3 egzemplarzach
  • każda praca powinna zawierać symbol właściwej grupy wiekowej
  • w dodatkowej kopercie (oznaczonej godłem  i grupą) należy umieścić dokładne dane uczestnika  (imię, nazwisko, wiek, szkołę, imię i nazwisko opiekuna)
  • do prac należy dołączyć: kartę zgłoszenia (załącznik nr 1), oświadczenie rodziców (załącznik nr 2) i nauczyciela/opiekuna (załącznik nr 3)
  • konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch grupach wiekowych:

I   - klasy IV - VI szkoły podstawowej

II -  klasy VII – VIII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne

• prace będą  oceniane w trzech kategoriach:

I - poezja (do 5 tekstów lirycznych)

II - proza (do 3 stron maszynopisu)

III - utwór dramatyczny (do 4 stron maszynopisu)

Kryteria oceniania:

• oryginalność utworów
  • wartości estetyczne
  • wartości językowe

Termin:

• prace należy nadsyłać lub składać w sekretariacie szkoły do  19 kwietnia 2019 roku:

ul. Karpacka 3

62-800 Kalisz

z dopiskiem Konkurs Literacki

• osoby nagrodzone zostaną poinformowane o decyzji komisji konkursowej i poproszone
     o dostarczenie prac drogą elektroniczną na adres sekretariat@sp10.kalisz.pl

• wręczenie nagród nastąpi podczas obchodów Święta Szkoły – 31 maja 2019 r.

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego dalej „RODO” informujemy, że:

1. Administratorem danych osobowych uczestników konkursu jest dyrektor Szkoły Podstawowej
    nr 10, ul. Karpacka 3, 62 – 800 Kalisz
  2. W celu zapewnienia ochrony danych osobowych przetwarzanych przez Administratora został powołany inspektor ochrony danych, z którym można skontaktować się drogą elektroniczną: iod.kalisz@wp.pl
  3. Dane osobowe przetwarzane są w celu promocji osiągnięć osób biorących udział w konkursie, którego dotyczy bieżący regulamin. Administrator, powołując się na art. 6 ust. 1 lit. a) RODO, zwróci się z prośbą  o wyrażenie zgody, wskazując cele przetwarzania.
  4. Dane osobowe uczestników są udostępniane tylko i wyłącznie osobom i podmiotom, z którymi Administrator zawarł stosowną umowę powierzenia przetwarzanych danych lub osoby te są upoważnione do przetwarzania tych danych z racji pełnionych w szkole obowiązków.
  5. Ponadto Administrator w ramach realizacji czynności przetwarzania danych osobowych, bez względu na cel przetwarzania, jest uprawniony do ujawniania przetwarzanych danych organom publicznym w odniesieniu do prowadzonych przez nie czynności i postępowań.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, a następnie zostaną usunięte.
  7. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, której dane dotyczą, ma prawo do żądania od Administratora dostępu do swoich danych, sprostowania danych, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych. A jeśli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody osoba, której dane dotyczą, ma prawo do jej cofnięcia w dowolnym momencie. Powyższe uprawnienia mogą być realizowane poprzez kontakt z Administratorem w jego siedzibie lub drogą elektroniczną na adres sekretariat@sp10.kalisz.pl
  8. Jeśli osoba, której dane są przetwarzane przez Administratora, uzna, że odbywa się to niezgodnie
    z przepisami RODO ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 – 193 Warszawa.
  9. Administrator informuje, że decyzja odmowna odnośnie zgody na przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do zakwalifikowania uczestnika do konkursu będzie skutkować brakiem możliwości wzięcia udziału w konkursie. Natomiast decyzja odmowna odnośnie zgody na przetwarzanie danych w zakresie wizerunku będzie skutkować pominięciem informacji o uczestniku podczas publikacji danych na temat wydarzeń, w których uczestnik brał udział.
  1. Dane osobowe nie są przetwarzane w celu automatycznego podejmowania decyzji, w tym profilowania.